Warsztaty


Zimowe zabawy z Niebieską Mrówką.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy na podstawie książki "Stara komoda ciotki Aldony", która pozwala odkryć sekrety i tajemnice, ukryte w zabytkowej komodzie. Jakie skarby chciałby tam ukryć każdy z nas? Jakie rzeczy wywołują w nas wspomnienia odbytych podróży, spotkanych osób, przeżytych przygód? Spotkanie z tą książką jest dobrą okazją, aby o tym wszystkim porozmawiać :)

 

Listopad to dobra okazja, aby porozmawiać o zbliżających się świętach, coć jest deszczowo i mgliście, możemy rozproszyć jesienne szarości opowieścią o barwnej jesieni, kiedy to małe myszki szykuja sie na swój pierwszy w życiu bal. Zapraszamy na spotkania z Niebieską Mrówką, która oprowadzi nas po lesie zamieszkałym przez bardzo małe stworzenia, a przy okazji wprowadzi w świąteczny nastrój :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty językowo-literackie „Spotkania z Niebieską Mrówką”

w roku szkolnym 2016/2017

(oferta dla przedszkoli)

 

 

Listopad„Wędrówki pluszowego misia” – zabawy literackie i muzyczno-ruchowe w oparciu o utwór E. Szelburg-Zarembiny, z okazji Dnia Pluszowego Misia. Przykłady popularyzacji postaci misia w literaturze dziecięcej na podstawie książek A.A. Milne’a, Cz. Janczarskiego, E. Szelburg-Zarembiny. Cena:8,00zł/os.

Grudzień„Zaczarowany worek Świętego Mikołaja” – zabawy literacko-językowe inspirowane książkami z Wydawnictwa Niebieska Mrówka: „Gwiazdka Antosia”, „Albertynka”, „Opowieści Gawrona”, „Azorek”. Ćwiczenia usprawniające aparat mowy z wykorzystaniem motywów literackich. Cena: 8,00zł/os.

Styczeń„Tajemnice kuferka babci” – zabawy z elementami metody czytania globalnego. Poznanie historii prezentowanych przedmiotów codziennego użytku związanych z kulturą ludową. Ćwiczenia z wyobraźni – konstruowanie prostych fabuł z wykorzystaniem motywów ludowych. Cena: 7,00zł/os

Luty/Marzec„Dlaczego koty nie jeżdżą autobusem?” – zabawy inscenizowane w oparciu o wiersze H. Bechlerowej. Zapoznanie dzieci z historią kotka z książki „Kotek w autobusie” Katarzyny Janowicz-Timofiejew – omówienie zasad tworzenia ogłoszenia na wypadek zaginięcia ulubionego zwierzątka. Cena: 7,00/os.

Kwiecień„Szkoła Albertynki, czyli po co nam zasady dobrego wychowania” –teatrzyk pacynkowo-paluszkowy. Zabawy słowno-ruchowe na podstawie książki „Albertynka”. Ustalenie zasad zgodnego współżycia w grupie osób o zróżnicowanych potrzebach. Cena:8,00zł

Maj„Azorek – czyli jak bawić się z psem” – zabawy z elementami metody czytania globalnego i ćwiczeń gramatycznych. Stosowanie poprawnych form fleksyjnych podczas zabaw słowno-ruchowych inspirowanych tekstem literackim. Cena:8,00zł/os.

W cenie jest książeczka dla każdego dziecka uczestniczącego w zabawie.

 

 TAJEMNICE KUFERKA BABCI

Jakie skarby kryją stare kuferki? Jak wyglądało dawniej życie małych dziewczynek? Z pewnością babcia Ada była kiedyś jedną z nich, lubiła się „modnie" ubierać i bawić nieco innymi niż współczesne, zabawkami. Kiedy była już prawdziwą gospdynią kupiła na jarmarku gliniany dzban. Póty dzban wodę nosił, póki mu się ucho nie urwało, ale to juz inna historia ... :)

 

 

 

 

 

 

 

 WĘDRÓWKI PLUSZOWEGO MISIA - SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE NA UL.DOBREJ Z OKAZJI DNIA PLUSZOWEGO MISIA

 

 

 

KOTEK W AUTOBUSIE - SPOTKANIE W BIBLIOTECE NA UL.DOBREJ

 

 

 

 

 

Organizujemy warsztaty językowo-literackie, których celem jest ćwiczenie aparatu mowy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownika dziecka,

zachęcanie do czytania i obcowania z książką.

W programie:

Zabawy plastyczne inspirowane tekstem literackim, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia artykulacyjne, gry językowe, zabawy z elementem rywalizacji.

Aktualnie w ofercie:

  • „Szkoła Albertynki” – warsztat dla najmłodszych (zabawy ze śpiewem, rymem i ćwiczenie aparatu mowy).
  • Warsztaty przeznaczone dla dzieci 4-,  5- i 6-letnich z cyklu „Wędrówki Niebieskiej Mrówki”.
  • „Wiosenne zabawy Soni" – zabawy w oparciu o głoskę „s”.
  • Zabawy językowo-literackie w oparciu o wybrane tytuły z literatury dziecięcej. Temat warsztatów zmienia się w zależności pór roku, a także zgodnie z bieżącą tematyką zajęć edukacyjnych w przedszkolu.

Wszystkie działania z dziećmi zostały opracowane na podstawie książek dostępnych w naszej ofercie.

Grupa uczestników może obejmować maksymalnie 25 dzieci. Każdy warsztat stanowi odrębną całość.

 

 

WARSZTATY W STARYM KINIE, SIERPIEŃ 2015